Waterprogramma op Stadsstrand van start op 27 juni

Wethouder Lianne van Kalken geeft om 17.30 uur op vrijdag 27 juni 2025 op het Stadsstrand aan de Waterleidingstraat het startschot voor een educatief en recreatief waterprogramma, dat hier de hele zomer voor verrassingen zal zorgen.

Het waterprogramma op het Stadsstrand begint met het ‘Jiggle Fish Festival’ van vrijdagavond 27 tot en met zondag 29 juni. Om te beginnen neemt natuurkenner Jeroen Verhoeff mensen op vrijdag om 17.45 uur mee op een watersafari naar zijn strandaquarium vol met slootleven als stekelbaarsjes, poelslakken en vlokreeftjes.

Bezoekers kunnen vanaf 27 juni in een tot exporuimte omgebouwde olietank de wereld in, op en aan het water ontdekken en speciale drankjes als de strandcocktail ‘Buiswater’ bestellen van een ‘waterkaart’. Ook de reizende buitenexpo, met de vijf menshoge letters WATER, is dan geland op het Stadsstrand. En er is meer te ontdekken, zoals zandsculpturen, een waterkunstinstallatie, sprankelende graffiti en spreukentegels. 

Op zaterdag 28 en zondag 29 juni is er volop muziek. Op zaterdag spelen er van 13.00 uur tot 23.00 uur Vlaardingse bands als Nice & Nasty, Rock Solid, Latin Soul Train, Fishbank, Captain Peacock, Silver Pockets Full, Hit The Roof, The Soprano’s, The HUVTERS en Martijn Horsten. Op zondag 29 juni van 13.45 tot 17.00 uur is de muziek in handen van de Kroepoekfabriek, met DJ Sem en Soaky Wet.

Maar ook is er het hele weekend extra lekker eten, kun je in een workshop je eigen aioli maken en spelletjes als Twister, Parcour, Jeu de Boules, Kubb en 4-op-een-rij doen. Kijk voor de openingstijden en meer info op www.hetstadsstrand.nl.

Het waterprogramma is een onderdeel van het themajaar ‘Vlaardings water: toen, nu en later’, waarin we extra stilstaan bij de betekenis van water voor Vlaardingen. Meer weten? Kijk op www.vlaardingen.nl/water

Zandsculptuur bij Stradsstrand