Uniek kunstproject: van afval tot kunst!

Bij 8 Vlaardingse basisscholen staan sinds vorige week grote ‘afvalharingen’; een constructie in de vorm van een ‘baby-haring’ die de leerlingen deze maand gaan vullen met zwerfafval. Begin juni worden de 8 met afval gevulde haringen samen met een nog grotere ‘moeder-haring’ tentoongesteld op de Westhavenkade. De school met haringen vormt zo een uniek kunstproject!

Foto van een afvalharing bij de Ericaschool

‘De moeder-haring’ wordt deze week op de Westhavenkade geplaatst. Voorbijgangers kunnen daar de komende weken afval in kwijt. Met de ‘baby-haringen’ worden de scholen uitgedaagd om (kleurrijk) zwerfafval op te halen en leerlingen daarbij te leren over het schoonhouden van hun leefomgeving. De leerlingen van KBS De Hoeksteen, IKC De Ark, Avonturijn, de Ericaschool, IKC Het Spectrum, de PWA, IKC De Bavinck en IKC Van Kampen gaan afval verzamelen in de omgeving van de school en vullen daarmee de haring. 

Leefbaar Vlaardingen

Het kunstproject komt voort uit het stadsprogramma Leefbaar Vlaardingen. Het verminderen van zwerfafval is een van de speerpunten van dit stadsprogramma. De gemeente heeft het initiatief opgezet samen met cultuurhuis KADE40. Het schetsontwerp is gemaakt door de Vlaardingse kunstenaar Cees Eykelenboom. Constructiebedrijf Voscon heeft de haringen geproduceerd en is als sponsor betrokken bij het kunstproject. Op 26 mei haalt de gemeente de haringen op bij de scholen. Op 1 juni volgt de tentoonstelling op de Westhavenkade samen met het clean-sup evenement dat Vlaardingen Partners organiseert. Aanmelden voor het suppen kan via www.vlaardingendoen.nl.