Succesvolle afronding fietstraject voor vrouwen
Tien vrouwen hebben op dinsdag 3 juni, na een laatste fietsexamen van S.C. Twist naar de Giant Store aan de Van Hogendorplaan, hun deelnamecertificaat ontvangen. De dames hebben de afgelopen maanden een intensieve lessenreeks gevolgd waarin zij leerden fietsen. Bij de finish aan de Van Hogendorplaan werden zij feestelijk ontvangen door onder andere wethouder Arnoud Proos.
De lessen, verzorgd door Minters, bestonden uit zowel theorie als praktijk en boden de vrouwen de kans om in een veilige en ondersteunende omgeving hun fietsvaardigheden te ontwikkelen. Dankzij hun inzet en doorzettingsvermogen beschikken zij nu over het vertrouwen en de vaardigheden om zelfstandig en veilig deel te nemen aan het verkeer.
Wethouder Arnoud Proos sprak zijn waardering uit: “Het is ontzettend knap wat deze dames hebben bereikt. Voor velen is fietsen vanzelfsprekend, maar voor hen betekende het een grote stap. Fietsen is niet alleen gezond, maar het geeft je ook meer vrijheid en zelfstandigheid. Ik ben trots dat we dit samen – met Minters, de gemeente en lokale ondernemers – mogelijk hebben gemaakt.”
Het fietstraject werd op 6 augustus 2024 feestelijk afgetrapt op het Van Hogendorpkwartier, dat toen geel kleurde in het kader van de Tour de France Femmes. Tijdens deze aftrap werden tien felgele fietsen – beschikbaar gesteld door de gemeente Vlaardingen en de winkeliersvereniging Van Hogendorpkwartier – officieel in gebruik genomen.
De gemeente Vlaardingen en Giant Store Vlaardingen hebben het project mede mogelijk gemaakt door elk vijf fietsen te doneren. Deze fietsen zijn na afloop eigendom geworden van de deelnemers, als beloning voor hun inzet en als stimulans om te blijven fietsen.