Herdenking op 4 mei en viering op 5 mei
Op 4 mei herdenken we de oorlogsslachtoffers met een stille tocht en een bijeenkomst bij het monument op het Verploegh Chasséplein. Tijdens Bevrijdingsdag op dinsdag 5 mei bent u van harte welkom in het Oranjepark voor veel leuke en verschillende (sport)activiteiten. En ’s avonds is vanaf 19.30 uur de traditionele taptoe op het Veerplein.
De Stichting Nationale Gedenkdagen Vlaardingen (SNGV) organiseert de herdenking op 4 mei en de evenementen en activiteiten op 5 mei.
Maandag 4 mei
Het programma van de herdenking:
- 19.30 uur: stille tocht, start vanaf de Schoolstraat bij het stadhuis naar het verzetsmonument op het Verploegh Chasséplein;
- 19.35 uur: bloemlegging bij het Geuzenmonument
- 19.58 uur: Taptoe Signaal;
- 20.00 uur: twee minuten stilte;
- 20.03 tot 21.00 uur: programma herdenking en krans- en bloemlegging. Aansluitend is er voor belangstellenden een moment van herdenken bij het Amnesty International Monument op de hoek Hoflaan/Binnensingel.
Dinsdag 5 mei
Het programma start om 07.00 uur met het hijsen van de Nederlandse vlag en ochtendsport met Veteranen Vlaardingen. En van 10.00 tot 17.00 uur zijn er verschillende (sport)activiteiten voor jong en oud.
Om 12.45 uur ontsteekt burgemeester Frederik Zevenbergen samen met de kinderen die meededen aan de bevrijdingskidsrun, het Bevrijdingsvuur.
Kijk voor het uitgebreide programma op sngv.nl.