Terugblik VvE-informatieavond: samen sterk in de VvE

Op woensdag 10 juni organiseerde de gemeente Vlaardingen wederom een informatieavond voor Verenigingen van Eigenaren (VvE's). De avond werd goed bezocht: 33 deelnemers kwamen bijeen om meer te leren over samenwerken en communiceren binnen een VvE.

Tijdens de bijeenkomst verzorgde VvE Belang een presentatie over het thema 'Samen sterk in de VvE'. Deelnemers kregen praktische tips om bewoners meer te betrekken bij hun VvE en de samenwerking te verbeteren. Binnen een VvE wonen mensen met verschillende achtergronden, belangen en digitale vaardigheden. Juist daarom is het belangrijk om elkaar op te zoeken, goed naar elkaar te luisteren en informatie op verschillende manieren te delen.

Ook werd stilgestaan bij manieren om de onderlinge betrokkenheid te vergroten. Een bewonersapp, een gezamenlijke activiteit zoals een barbecue of een koffiemoment kunnen helpen om elkaar beter te leren kennen. Want hoe beter bewoners elkaar kennen, hoe makkelijker het wordt om samen beslissingen te nemen over het gebouw.

Daarnaast gingen de deelnemers zelf aan de slag. In groepen maakten zij een communicatieplan voor hun eigen VvE. Ook stelden zij zichzelf de vragen: Hoe bereiken we alle bewoners? Hoe zorgen we dat iedereen mee kan doen? Welke communicatiemiddelen passen het beste bij onze VvE? 

De informatieavond is onderdeel van een reeks bijeenkomsten waarmee de gemeente Vlaardingen VvE's ondersteunt bij het onderhouden, verbeteren en verduurzamen van hun gebouw.

Aanmelden: woensdag 7 oktober 2026

De volgende VvE-informatieavond staat gepland op woensdag 7 oktober 2026. Het thema is:

Rollen en verwachtingen binnen de VvE

Een praktische bijeenkomst over wat u van elkaar én van uw VvE mag verwachten.

Meld u direct aan