Sla menu over en ga naar de inhoud

Gemeente Vlaardingen - Koopzondagen en koopfeestdagen 2011

Ga naar de homepage van de gemeente Vlaardingen
-

Koopzondagen en koopfeestdagen 2011

Koopzondagen 2011 in Vlaardingen
In Vlaardingen zijn voor 2011 een aantal vaste koopzondagen aangewezen. De eerste zondag van de maanden mei tot en met december mogen alle winkels hun deuren openen. Daarnaast mogen winkeliers in het Stadshart ook de bijzondere koopzondagen rondom Sinterklaas en Kerst open zijn (op 27 november en 18 december). De winkeliers aan woonboulevard Hoogstad en de overige bedrijventerreinen mogen op Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag (2 en 13 juni) geopend zijn.
 
Houdt u zelf de informatie van de betreffende winkels in de gaten om te lezen of zij gebruik maken van de koopzondagen. Winkels zijn niet verplicht om mee te doen aan koopzondagen. Dit is een individuele keuze van de winkeliers. Op koopzon- en feestdagen mogen de winkels binnen de gemeente Vlaardingen open zijn tussen 12.00 uur en 17.00 uur.

Zondagopenstelling supermarkten
In Vlaardingen mogen volgens landelijke wetgeving maximaal vier winkels op zondag tijdens de avonduren geopend zijn: 1 winkel per 15.000 inwoners. De voorwaarden aan deze avondwinkels zijn dat er uitsluitend of hoofdzakelijk eet- en drinkwaren worden verkocht. Bovendien moet de winkel een groot aantal klanten kunnen bedienen. Omdat er in Vlaardingen meerdere supermarkten zijn die van de zondagopenstelling gebruik willen maken, is besloten de zondagopenstelling per twee jaar te laten rouleren.
 
Voor de komende twee jaar zijn naast de avondwinkel aan de Vondelstraat de volgende supermarkten open op zondag van 16.00 tot 20.00 uur: C1000 (de Loper), Bas v.d. Heijden (Van Baerlestraat) en de Hoogvliet (Parallelweg). Onder de aanvragen die voor 1 oktober 2012 binnenkomen, wordt voor de volgende twee jaar (1 januari 2013 tot 1 januari 2015) opnieuw geloot. Houdt u de informatie van de betreffende supermarkt in de gaten om te lezen of de winkel gebruik maakt van de zondagopenstelling.