De rioolheffing voor gebruikers is voor bedrijven die meer dan 500 m3 per jaar afvalwater lozen. De rioolheffing voor gebruikers wordt opgelegd met een aparte aanslag. U kunt hierbij geen gebruik maken van automatische incasso in termijnen, betaling moet in één keer en binnen 2 maanden na de aanslag. Kosten: (per 100 m3) 0 - 500 m3: € 0,00; 501 - 1000 m3: € 29,80; 1001 - 5000 m3: € 44,70; > 5000 m3: € 59,60.
De gemeente gebruikt de opbrengst van de rioolheffing om de kosten te dekken van het beheer aan het gemeentelijke hoofdriool. Denk bijvoorbeeld aan dagelijks onderhoud, zoals het schoonzuigen van straatputten en het repareren van gaten. Maar ook groot onderhoud, zoals het vervangen van delen van het hoofdriool.
Oorspronkelijk doel is om vanuit milieuoogpunt het aantal geloosde kubieke meters afvalwater te verminderen.
Voor wie?
De rioolheffing voor gebruikers is in het bijzonder bedoeld voor bedrijven die meer dan 500 m3 per jaar afvalwater lozen.
De aanslag ’rioolheffing voor gebruikers’ wordt op naam gesteld van de gebruiker van een object, zoals een winkel of fabriek, van waaruit afvalwater direct (rechtstreeks) of indirect op de gemeentelijke riolering wordt afgevoerd. Een gebruiker is degene die, beoordeeld naar de omstandigheden, het pand, al dan niet als eigenaar, in gebruik heeft. Is een gedeelte van een object voor gebruik afgestaan, dan is de gebruiker diegene die het gedeelte in gebruik heeft.
Hoe werkt het?
De eerste 500 m3 wordt niet via de rioolheffing voor gebruikers in rekening gebracht. Dit afgevoerde afvalwater is verwerkt in het tarief van de rioolheffing voor eigenaren.
Loost een bedrijf vermoedelijk per jaar meer dan 500 m3 afvalwater dan stuurt de gemeente elk jaar een aanslagbiljet. Hiermee doen bedrijven opgave van het waterverbruik van het kalenderjaarjaar voorafgaand aan het belastingjaar. Als uit ondermeer de energierekening blijkt dat in dat jaar meer dan 500 m3 water naar het pand is toegevoerd of opgepompt dan wordt een aanslag ’rioolheffing voor gebruikers’ opgelegd. Het aantal afgevoerde m3 van het huidige jaar is uiteraard nog niet bekend maar dat wordt vastgesteld op de hoeveelheid van het vorige jaar.
De rioolheffing voor gebruikers wordt opgelegd met een aparte aanslag. U kunt hierbij geen gebruik maken van automatische incasso in termijnen. De betaling moet in één keer en binnen 2 maanden na de aanslag.
De rioolheffing wordt geheven over het aantal kubieke meters afvalwater dat vanuit een eigendom wordt afgevoerd.
Is er een pompinstallatie dan moet deze voorzien zijn van:
-
een watermeter waarvan de hoeveelheid opgepompt water kan worden afgelezen of
-
een bedrijfsurenteller waarvan het aantal uren dat een pompinstallatie met vaste capaciteit in bedrijf is geweest.
Bezwaar
Bent u het niet eens met de aanslag dan kunt u binnen 6 weken na dagtekening van het aanslagbiljet een bezwaarschrift indienen via het standaardformulier verzoek-/bezwaarschrift gemeentelijke heffingen.
Kwijtschelding
Voor de rioolheffing voor het "gebruikdeel" kan geen kwijtschelding worden verleend.
Meer informatie
Kijk onder ’gerelateerde producten en diensten’ voor meer informatie over gemeentelijke heffingen.
Postadres:
Gemeente Vlaardingen, sectie Belastingen
Postbus 1002
3130 EB Vlaardingen.
Bezoekadres:
Westnieuwland 6.
Maak een afspraak
U kunt op het stadskantoor alleen nog terecht op afspraak. Hierdoor zijn er geen wachttijden en kunt u er zeker van zijn dat uw aanvraag direct door de juiste medewerker in behandeling wordt genomen.
Maak nu digitaal een afspraak.
Wetgeving
-
Algemene Wet inzake Rijksbelastingen
-
Invorderingswet 1990
-
Gemeentewet
-
Gemeentelijke belastingverordening
Kosten
Tarieven rioolheffing voor gebruikers 2011 (per 100 m3)
0 - 500 m3: € 0,00.
501 - 1000 m3: € 29,80.
1001 - 5000 m3: € 44,70.
/> 5000 m3: € 59,60.
Let op: u kunt op stadskantoor Westnieuwland alleen met pin of creditcard betalen!