Sla menu over en ga naar de inhoud

Gemeente Vlaardingen - Reinigingsrecht bedrijven

Ga naar de homepage van de gemeente Vlaardingen
-

Reinigingsrecht bedrijven

Als een bedrijf zelf geen contract heeft met een erkende afvalinzamelaar, moet het bedrijf reinigingrechten betalen. Tarief per categorie per jaar: cat 1 €361,49; cat 2 €722,98; cat 3 € 1084,48.

Ieder bedrijf of instelling veroorzaakt afval en is wettelijk verplicht te zorgen voor het inzamelen en verwerken van het bedrijfsafval. U kunt daarbij kiezen voor inzameling door de gemeentelijke inzameldienst óf voor inzameling door een erkende afvalinzamelaar.

NV Irado is door de gemeente aangewezen als gemeentelijke inzameldienst. Irado is aangewezen als uitvoeringsorganisatie voor het reinigingsrecht en verzorgt de gehele financiële en administratieve afwikkeling. Voor meer informatie kunt u terecht op  www.irado.nl of bellen naar (010) 262 1000.

Heeft u geen geldig afvalcontract met een erkende afvalinzamelaar dan ontvangt u een aanslag voor reinigingsrechten van de gemeente. De tarieven voor 2012 zijn als volgt:

De tarieven zijn vastgelegd in de “Verordening reinigingsheffingen Vlaardingen 2012 ”.

Tarief* Per jaar in euro’s Per maand in euro’s
  excl. BTW excl. BTW
Categorie 1 361,49 30,12
Categorie 2 722,98 60,25
Categorie 3 1084,48 90,37

*Tarief voor éénmaal per week verwijderen van bedrijfsafval voor afgegeven hoeveelheid bedrijfsafval

Limiet aangeboden hoeveelheid afval per categorie:

Categorie 1:                    1 tot max. 4 zakken van 60 liter per week
Categorie 2:                    5 tot max. 8 zakken van 60 liter per week
Categorie 3:                    9 tot max. 12 zakken van 60 liter per week

In principe ontvangt ieder bedrijf of instelling (in de sectoren kantoren, winkels en diensten) een aanslag reinigingsrechten. Om te bepalen of u in aanmerking komt voor vrijstelling van reinigingsrechten ontvangt ieder bedrijf het formulier “Eigen Verklaring Bedrijfsafval”.