De eigenaar van een pand aan de Kuiperstraat verhuurde zijn pand. De huurder bleek valse documenten overlegd te hebben en plaatste een nieuw slot op de deur. Toen de eigenaar geen contact kreeg met de huurder is hij naar het pand gegaan. Daar kwam hij erachter dat het slot veranderd was en heeft hij melding gedaan. Verdeeld over twee kamers werden 150 hennepplanten ontdekt en benodigde apparatuur. Stedin heeft in de stroom afgesloten in verband met stroomdiefstal.
Na de ontmanteling is de gebruikte apparatuur bij Irado vernietigd. De Politie Rotterdam-Rijnmond stelt een onderzoek in naar de dader. De gemeente Vlaardingen heeft opdracht gegeven voor de ontmanteling van de hennepkwekerij. De ontmantelingskosten worden verhaald op de overtreder.
Risico’s
De waterweggemeenten werken samen met politie, Stedin en Woningcorporaties aan het bestrijden van hennepkwekerijen. Hennepkwekerijen vormen risico op brandgevaar, stank- en wateroverlast. Vaak gaan er criminele organisaties achter schuil. Meer informatie of tips over hennepkwekerijen bij u in de buurt? Meld dit bij de Politie via 0900-8844 of als u onbekend wil blijven bij Meld Misdaad Anoniem via 0800-7000. Ook bij de gemeente kunt u meldingen doen via hennep@vlaardingen.nl of via de Buitenlijn 010-2484000.